Vége a több hónapos fogcsikorgatós, pattanásos, feszültségoldósörivós idegeskedésnek, ma kiderült, hogy felvettek-e főiskolára vagy egyetemre, vagy sem...
A ponthatárokról a FELVI honlapján tájékozódhatsz... Összegyűjtöttük a szegedi egyetem leghúzósabb szakjait. Íme:
A Szegedi Tudományegyetem jogi karán a Nemzetközi tanulmányok elnevezésű szak vitte az első helyet, 431 pont kell a bejutáshoz, megelőzve ezzel (az amúgy harmadik helyen végzett) jogász szakot, ahová elég volt "csak" 418 pont... A politológia lett a második, 424 ponttal.
A BTK legnépszerűbb szakja (meglepően) a pszichológia lett, mely 430 ponttal az első lett a karon, megelőzve ezzel a 428 pontos "ókori nyelvek és kultúrák-klasszika-filológia szakirányt", és a 415 pontos kommunikáció szakot.
Az Egészségtudományi és Szociális képzési karra könnyebb volt a bejutás, mint az előző kettőre, itt a legnehezebben is 350 pontért lehetünk nappali tagozatos diákok az Ápolás és betegellátás-gyógytornász szakirányú képzés költségtérítéses formájában (az államilag támogatotthoz elég volt 334 pont is.) Második a 345 pontos szociális munkás, harmadik pedig a 312 pontos ápoló szak.
A GTK-ra sem volt könnyű bejutni, itt a legtöbb pontért, 402-ért a gazdálkodási és menedzsment szakra juthattunk, második helyen végzett a 397 pontos marketing, és vele holtversenyben a pénzügy és számvitel szak.
A JGYPK-ra legnehezebben, 398 pontért a leendő andragógusok kerültek be, a második helyen itt is holtverseny alakult ki a második helyért a 394 pontos ének-zene, valamint a képi ábrázolás névre hallgató szak között.
Az MGK-ra 326 pont kellett a vadgazda mérnöki, és 309 a mezőgazdasági mérnöki szakra jelentkezőknek a bejutáshoz.
A Mérnöki Kar leghúzósabb szakja a 351 pontot követelő élelmiszermérnöki szak volt, ezt itt is holtverseny kísérte a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki szak, valamint az informatikus és szakigazgatási agrármérnöki szak "személyében", amely szakokra a bejutáshoz 348 pontra volt szükség.
A TTIK államilag finanszírozott nappali képzésére legnehezebben a gazdaságinformatikusok kerülhettek be, nekik 342 pontra, őket követve a környezetmérnöki szakra jelentkezőknek 327, a programtervező informatikusoknak pedig 324 pontra volt szükségük a bejutáshoz.
Szorítok, hogy a Te pontjaid a határok fölött legyenek! ;-)
Utolsó kommentek